Transport drobnicowy

Nie wszystkie firmy potrzebują transportu towarów, z wykorzystaniem 40 t naczep ciężarówek. Niektóre przedsiębiorstwa wysyłką tylko kilka palet do odbiorcy. W odpowiedzi na takie potrzeby firm Spedycja Gdańsk oferuj transport drobnicowy.
Transport drobnicowy jest to przewóz ładunków o niewielkich gabarytach, zróżnicowanych kształtach, relatywnie niewielkiej masie, nie są w stanie samodzielnie wypełnić całego auta lub kontenera. W punktach przeładunkowych tego typu ładunki łączy się w jeden transport. Transport różnicowy charakteryzuje się rozproszeniem odbiorców, wymaga większej organizacja, czas transportu jest dłuższy.
Transport drobnicowy różni się między sobą sposobem opakowanie. Produkty mogą być opakowane w kartony, skrzynie, beczki lub w euro palety. Można więc podzielić na dwa kategorie: towar w paletach, towar bez palet. W transporcie drobnicowym nie mogą być przewożone ładunki, które muszą transportowane w specjalnych warunkach np. zwierzęta, rośliny, materiały wybuchowe, wyroby jubilerskie, papiery wartościowe, wyroby farmaceutyczne.
Tego rodzaju transport ze względu na to, że jest skomplikowany, wymaga dbałości o szczegóły, aby odbył się na czas i bezpiecznie. Ważne jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni ładunkowej, znaczenie ma ich waga oraz kolejność.

Jaką firmę wybrać do przewozu drobnicy

Podczas transportu drobnicowego mamy do czynienia z różnymi towarami, które różnią opakowaniem, kształtem, tego rodzaju ładunki są bardziej narażone na zniszczenia. Do głównych zagrożeń należą uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, biologiczne. Dlatego bardzo ważne w tego typu transportach jest ubezpieczenie, solidne opakowanie i oznakowanie produktów, odpowiednie zabezpieczenie towarów w środkach transportu. Może się zdarzyć, taka sytuacja, że obsługa załaduje towar do innego, auta niż powinna, i towar trafi do innego magazynu. Wadą tego typu transportu jest długi proces załadunkowy oraz przeładunkowy towarów w magazynach. Jeśli poszukujesz partnera logistycznego do pomocy w transporcie drobnicowym, warto brać pod uwagę nie tylko cenę usługi, ale również terminowość dostaw. Ważne, aby procedury w danej firmie były jasne i jednolite. Należy zwrócić uwagę na to, czy dana firma spedycyjna oferuje dodatkowe usługi np. etykietowanie, kontrolę jakości, przepakowywanie towarów. Solidna firma powinna zapewnić kompleksowe usługi, gwarantować przeładunek i konsolidacje towarów, ich foliowanie, obsługę ubezpieczeniową i celną, zadbać o formalności. Jeśli firma zapewnia większą gamę usług, tym transport jest prostszy, wykonany rzetelnie.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *