Gdzie trzymać ścierki w kuchni? Wszystko o dobrych ścierkach do kuchni. Jak prać ścierki kuchenne?

Ścierki kuchenne to bez wątpienia produkt pierwszej potrzeby. Sprawiają, że w kuchni jest czysto. Zawsze powinny być blisko, tak by gdy coś się rozleje, szybko można było to zetrzeć. Ścierki do kuchni mogą być wykonane z różnych materiałów, lecz najlepiej sprawdzają się te bawełniane.

Gdzie trzymać ścierki w kuchni?

Gdzie trzymać ścierki w kuchni aby było bezpiecznie? Należy pamiętać o tym, aby nie trzymać ścierek kuchennych w pobliżu kuchenki gazowej, gdyż może to skończyć się przypadkowym pożarem. Ścierki w kuchni zawsze powinny być pod ręką, gdyż znacznie ułatwi to utrzymanie porządku. Najlepiej jeżeli będą wisiały w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu.

Jak prać ścierki kuchenne?

Jak prać ścierki kuchenne żeby były czyste? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że ścierki kuchenne powinny być prane często – najlepiej zaraz po tym jak się zabrudzą, w przeciwnym razie stworzy się doskonałe środowisko do rozwoju bakterii, które mogą być szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza jeżeli w domu są małe dzieci. Ścierki kuchenne zaleca się prać w pralce, w jak najwyższej temperaturze. Producenci ścierek do kuchni zazwyczaj dołączają do nich instrukcję prania.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *