Jak myć okna bez smug? Skuteczne mycie okien – Jak myć okna żeby nie było smug?

Mycie okien to czynność wymagająca nie lada precyzji. Wystarczy chwila nieuwagi, a na ledwo co wyczyszczonej powierzchni pojawią się brzydkie smugi, które zniweczą efekt ciężkiej pracy. Czyste okna to wizytówka każdego domu, a także każdej firmy. Warto więc zadbać o to, aby okna zawsze były czyste. Pojawia się jednak pytanie o to, jak to skutecznie zrobić?

Jak myć okna bez smug?

Jak myć okna bez smug? – przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt. Kilkadziesiąt lat temu do mycia okien bez smug używało się octu i gazet. Sposób ten jednak dawno odszedł do lamusa. Obecnie, najskuteczniejszą metodą mycia okien jest zastosowanie specjalistycznej myjki do okien oraz dobrej jakości płynu do mycia szyb.

Jak myć okna żeby nie było smug?

Oprócz posiadania właściwego sprzętu i dobrej jakości środków chemicznych przeznaczonych do mycia okien, niezmiernie ważna jest także odpowiednia technika mycia szyb. Jak myć okna żeby nie było smug? Ważne jest to, aby myjąc okna wykonywać ruchy w jednorodnym kierunku. Najprościej jest myć szybę z góry do dołu, zaczynając od strony lewej aż do prawej.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *