Specjalistyczne czyszczenie wykładzin i nowoczesna technologia

Domowe metody czyszczenia wykładzin opierają się na czasochłonnym oraz męczącym procesie ręcznego szorowania tkaniny. Nie jest to rozwiązanie efektywne szczególnie w przypadku dużych powierzchni. Dlatego znacznie lepszą opcją jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Fachowe pranie wykładzin jest bardzo często zamawiane przez firmy, które chcą zadbać o wysoką higienę w swoich biurach. Działanie takie ma na celu zwiększenie komfortu pracowników, ale również zadbanie o odpowiedni wizerunek. Potencjalni klienci, którzy odwiedzają placówki firm, zwracają uwagę na każdy szczegół. Jeżeli wykładzina będzie brudna, zaniedbana lub co jeszcze gorsze będzie wydzielała nieprzyjemny zapach, klient może uznać to za brak profesjonalizmu.

Dzieci, zwierzęta oraz alergicy, czyli jak czyszczenie wykładzin wpływa na życie

Dzieci to mali podróżnicy. Codziennie odkrywają nowe szlaki w swoim własnym domu. Podczas swoich przygód są one szczególnie narażone na kontakt ze wszystkimi drobnoustrojami, które znajdują się w zalegającym brudzie. Pomimo intensywnych prób rodziców niedostępna dla domowych odkurzaczy warstwa brudu wciąż znajduje się w głębokich warstwach tkaniny. Możesz ją usunąć, zamawiając profesjonalne czyszczenie wykładzin.

Specjalistyczne pranie wykładzin to połączenie metod mechanicznych oraz chemicznych. Nowoczesne szorowarki oraz ekstraktory ciśnieniowe w połączeniu z zaawansowanymi środkami piorącymi, potrafią usunąć nawet bardzo odporne na usuwanie zabrudzenia. Usuwając zalegający brud, pozbywasz się alergenów, bakterii, roztoczy oraz innych drobnoustrojów, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie Twojego dziecka.

Właściciele zwierząt najlepiej zdają sobie sprawę z tego, jak trudnym zadaniem jest utrzymanie czystości w domu zamieszkałym przez psa lub kota. Sierść jest w takim przypadku nieodłącznym elementem wystroju wnętrz. Usunięcie jej wymaga sporej ilości pracy. Zwierzęta domowe również mają kontakt z brudem, który znajduje się na naszych wykładzinach. Warto zapewnić im odpowiednie warunki do życia poprzez regularne pielęgnowanie wykładziny.

Życie alergika potrafi być nieco bardziej skomplikowane. Objawy alergii dają się we znaki, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Prawdopodobnie każda osoba z alergią przykłada bardzo dużą wagę do utrzymania czystości wnętrza. Fachowe pranie kanap oraz czyszczenie wykładzin to usługi, które możą w sposób znaczący podnieść jakość życia.

Dlaczego Polacy pokochali wykładziny?

Wykładzina dywanowa jest bardzo częstym elementem wystroju naszych domów oraz biur. Sprawia ona, że zimne wnętrza stają się znacznie bardziej przyjemne i ciepłe. Dotyk ciepłego i miękkiego włókna jest znacznie milszym doznaniem niż zimna i twarda podłoga. Co więcej, wykładziny mogą stanowić również ciekawy element pod względem estetycznym. Mnogość wzorów, kolorów i materiałów, sprawia, że nawet najbardziej wybredni styliści potrafią znaleźć dla siebie odpowiednią kombinację.

Tkaniny zachwycają swoimi właściwościami przez bardzo długi czas pod warunkiem, że odpowiednio zadbamy o ich pielęgnację. Musimy pamiętać o tym, że wykładzina, która zostanie zaniedbana, szybciej straci swój intensywny kolor, pojawią się na niej przebarwienia, a włókna staną się twarde i mniej przyjemne w dotyku.

Samodzielne pielęgnowanie wykładziny dywanowej jest zadaniem dość ciężkim. Wymaga sporej ilości czasu, którą większość wolałaby poświęcić dla rodziny. Jest to problematyczne szczególnie w okresie świątecznym, gdy zazwyczaj wykonujemy wielkie porządki, a jednocześnie chcielibyśmy spędzić czas z rodziną. W takiej sytuacji jednym z rozwiązań jest skorzystanie z usług firmy czyszczącej. Najłatwiejszym sposobem na znalezienie wykonawcy w dużym mieście takim jak Warszawa jest wpisanie w wyszukiwarkę słów: pranie wykładzin dywanowych warszawa. Dzięki temu otrzymamy listę firm czyszczących i będziemy mogli porównać oferty.

Jak wygląda profesjonalne czyszczenie wykładzin?

Wykładziny dywanowe znacznie różnią się pomiędzy sobą. Kluczową rolę odgrywa materiał, z którego zostały wykonane. To od tej cechy zależy to, jaki środek piorący należy wykorzystać. Dlatego po zamówieniu usługi i przyjeździe specjalisty pod wskazany przez Ciebie adres, pierwszą czynnością, którą podejmuje fachowiec, jest przygotowanie. Na tym etapie rozpoznaje on tkaninę, wybiera odpowiednie środki piorące, a następnie przygotowuje powierzchnię.

Po odpowiednim wstępie przystępuje on do dokładnego odkurzenia całej powierzchni. Pozbywa się w ten sposób sierści, okruchów, piasku itp. Tego rodzaju zanieczyszczenia znacznie przyspieszają przecieranie się materiału. Na odkurzoną tkaninę rozprowadza równomiernie środek piorący, który wnika w głębokie warstwy wykładziny.

Jeżeli na materiale występują plamy, które mogą wymagać mocniejszych detergentów, to fachowiec wyłącznie na powierzchnię plamy nakłada specjalny odplamiacz. Ostatnim etapem jest wykorzystanie szorowarek oraz ekstraktora ciśnieniowego. Brud rozpuszczony poprzez środki piorące zostaje usunięty. Dodatkowo odessany zostaje nadmiar wilgoci, co sprawia, że tkanina po całym procesie jest wyłącznie lekko wilgotna.

Zalety profesjonalnego czyszczenia wykładzina

Tkanina po praniu jest czysta oraz pozbawiona drobnoustrojów w tym alergenów. Dodatkowo nowoczesne środki piorące zapewniają długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UV oraz nadmiernym wchłanianiem zanieczyszczeń. Usunięty zostaje nieprzyjemny zapach, co w znacznym stopniu poprawia jakość powietrza oraz tworzy idealne warunki do odpoczynku. Czyste pomieszczenie to również idealne warunki do pracy. Higieniczna wykładzina zwiększa produktywność pracowników.

Wszystkie środki piorące wykorzystane podczas procesu są bezpieczne dla domowników, w tym dzieci oraz zwierząt. Biorąc pod uwagę niskie koszty profesjonalnego prania wykładziny, jest to usługa o bardzo atrakcyjnym stosunku kosztów do korzyści.

Czy muszę przewozić swoją wykładzinę dywanową?

Nie, pranie wykładzin odbywa się u Ciebie w domu lub biurze. Specjalista zjawi się pod wskazanym przez Ciebie adresem wraz z całym potrzebnym sprzętem.

Jak długo schnie materiał?

Przybliżony czas schnięcia wykładziny to około 8 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że proces ten jest zależny od wielu czynników takich jak np. pora roku.

Jaki jest koszt prania wykładzin i dojazdu fachowca?

Specjalista dojeżdża do Ciebie całkowicie za darmo. Koszt prania uzależniony jest od powierzchni wykładziny. Im więcej materiału jest do wyprania, tym niższy koszt całej usługi. Ceny zaczynają się już od 6 zł za metr kwadratowy!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *