Kominek w salonie – hit czy kit?

Salon to miejsce, gdzie na co dzień spędzamy czas z bliskimi oraz odpoczywamy. Ponadto jest to miejsce, gdzie przyjmujemy również gości, z którymi później spędzamy czas. Bardzo ważna jest odpowiednia aranżacja tej przestrzeni, aby w komfortowych warunkach spędzać czas oraz ładować baterie na wyzwania kolejnych dni. Jednym ze sposobów na ocieplenie wnętrza salonu oraz nadanie mu wyjątkowego charakteru, jest umieszczenie w salonie kominka.

Bardzo często pada pytanie, czy kominek w salonie to hit, czy kit? Obie odpowiedzi mają swoich zwolenników i przeciwników. A jak jest naprawdę? Bardzo wiele zależy od tego, na jakie rozwiązanie postawimy. Bardzo ważnym aspektem jest zachowanie odpowiedniego umiaru po to, by rzeczywiście kominek w naszym salonie był idealnym i ciepłym dopełnieniem, a nie kiczowatym elementem, który do niczego nie pasuje lub jest przesadnie wyeksponowany. Ciekawe porady jak zaaranżować domowy salon znajdziemy w poradniku, który dostępny jest na stronie https://www.meble.pl/poradnik/salon/.

Rozwiązanie do domów i mieszkań

Współczesny rynek kominków spalinowych sprawia, że z powodzeniem znajdziemy rozwiązanie do mieszkania i domu, które nie okaże się kitem, a zarówno dla nas oraz naszych gości będzie hitem. W domkach jednorodzinnych możemy postawić na tradycyjne kominki, w których będziemy palić drzewem. To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie naturę oraz ten specyficzny dźwięk i zapach palonego drewna. Kominek to nie tylko element dekoracyjny, ale również bardzo ważne źródło ciepła, co doceniamy w chłodne jesienne wieczory lub zimowe dni, czytając w jego pobliżu książkę.

Salonowa przestrzeń w mieszkaniu również z powodzeniem może być wzbogacona w kominek. Tu świetnie sprawdzą się takie rozwiązania jak biokominki. Możemy postawić na rozwiązania elektryczne oraz gazowe, których największym atutem są walory estetyczne oraz również mogą być dodatkowym źródłem ciepła w naszym mieszkaniu. W odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni okażą się prawdziwym hitem, ale musimy być bardzo ostrożni. Nie każdy styl pozwala na wykorzystanie kominka, a umieszczenie go jako elementu dekoracyjnego, ale nie do końca pasującego do całej aranżacji sprawia, że w oczach gości będzie to naprawdę kiczowate rozwiązanie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *