Zamów fachowe pranie tapicerki i kanap

Nowoczesne pranie kanap i tapicerki meblowej realizowane jest przy pomocy profesjonalnego sprzętu oraz oryginalnych środków czystości. Cały proces czyszczenia przeprowadzany jest przez odpowiednio przeszkolonego pracownika, który dysponuje wiedzą oraz doświadczeniem.

Regularna pielęgnacja kanap, sof oraz narożników jest niezbędna do zachowania ich nieskazitelnego wyglądu. Jeżeli dopuścisz się zaniedbania, efekty mogą być bardzo widoczne. Uszkodzenia materiału mogą być bardziej lub mniej zauważalne, w każdym przypadku przyczyniają się one do pogorszenia walorów estetycznych naszych mebli.

Sposobów na czyszczenie tapicerki meblowej jest wiele. Niektórzy preferują domowe metody prania, prawda jest jednak taka, że to właśnie profesjonalne pranie kanap i narożników pozwoli uzyskać najbardziej satysfakcjonujące efekty. Zapewnia ono szereg korzyści oraz pozwala zachować higieniczną czystość na znacznie dłużej.

Niektórzy właściciele mebli nieco bagatelizują kwestię doboru odpowiedniego preparatu. Wydaje im się, że każdy preparat, który opisany jest jako środek do prania tapicerki, będzie odpowiedni. Prawda jest jednak zgoła odmienna. Tapicerki wykonywane są z różnych materiałów, oznacza to, że również preparaty, które wybieramy, muszą się różnić.

Dobranie niewłaściwych środków czystości może powodować osłabienie struktury materiału lub nawet powstawanie przebarwień. Jeżeli chcesz odpowiednio zadbać o swoje meble wypoczynkowe, skorzystaj z pomocy profesjonalnej firmy czyszczącej, która dysponuje szerokim asortymentem środków czyszczących.

Pracownicy, którzy realizują pranie narożników i kanap mają szeroką wiedzę z zakresu chemii oraz materiałów. Zdobyli ją podczas licznych szkoleń realizowanych przez firmę oraz poprzez praktykę. Mają odpowiednie kwalifikacje do wyboru detergentów pod konkretny materiał. Dzięki temu, specjalistyczne pranie tapicerki jest całkowicie bezpieczne dla Twoich mebli.

Domowe metody czyszczenia tapicerki i narożników

Podczas wizyty fachowca w Twoim domu możesz dowiedzieć się bardzo wiele o właściwym pielęgnowaniu tapicerki. Jeżeli masz jakieś pytania, możesz bez obaw zadać je profesjonaliście. Poznasz wtedy metody pielęgnacji tapicerki dostosowane do Twoich mebli.

Wielu specjalistów zaleca korzystanie z domowych sposobów prania w celu przedłużenia efektów uzyskanych poprzez profesjonalne czyszczenie kanap. Jeżeli chcesz w bezpieczny sposób wyprać tapicerkę, zastosuj szare mydło wraz z ciepłą wodą. Zaletą tej metody jest wysoki poziom bezpieczeństwa, mydło nie uszkodzi materiału. Jeżeli borykasz się z nieco bardziej uporczywymi plamami, możesz zastosować sodę oczyszczoną oraz kwasek cytrynowy. Nanieś je jednak wyłącznie punktowo, na powierzchnię plamy.

W przypadku szczególnie ciężkich do usunięcia plam najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Zamówienie specjalistycznego czyszczenia pozwoli Ci zaoszczędzić bardzo wiele energii oraz czasu. Żadna domowa metoda prania nie jest w stanie zastąpić profesjonalnej usługi.

Pranie tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną – przebieg procesu

Najczęściej stosowaną metodą prania tapicerki meblowej jest metoda ekstrakcyjna, która charakteryzuje się wysoką skutecznością. Polega ona na zastosowaniu specjalnego środka, który wybawia plamy oraz rozpuszcza gromadzący się w tapicerce brud. Firmy wspierają się nowoczesną technologią, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, pomocne okazują się odkurzacze piorące oraz ekstraktory ciśnieniowe. Cały proces prania możemy podzielić na kilka etapów:

  • Przygotowanie – specjalista rozpoczyna od zidentyfikowania materiału. Po rozpoznaniu tkaniny, z której wykonana jest tapicerka, może dobrać odpowiednią metodę prania oraz najlepiej dopasowany detergent. Dodatkowo pracownik zajmuje się wygospodarowaniem przestrzeni niezbędnej do pracy.
  • Odkurzanie – jest to bardzo istotny etap pracy. Precyzyjne odkurzanie materiały ma na celu pozbycie się wszystkich zabrudzeń stałych. W ten sposób możemy pozbyć się okruszków, sierści, włosów czy sierści zwierząt.
  • Usuwane plam – po czyszczeniu mechanicznym pracownik przechodzi do prania chemicznego. Pierwszą jego częścią jest wybawienie najbardziej uporczywych zabrudzeń. W tym celu fachowiec dobiera odpowiedni odplamiacz. Rozprowadza go wyłącznie po powierzchni plamy. Dobrze dobrany detergent umożliwia pozbycie się nawet starszych plam.
  • Pranie tapicerki meblowej – na cały materiał nanoszony jest środek piorący. Wybawia on oraz rozpuszcza większość zanieczyszczeń, które gromadzą się w głębokich warstwach tkaniny. Wilgoć oraz brud usuwane są poprzez zastosowanie specjalistycznego sprzętu takiego jak odkurzacze piorące i ekstraktor ciśnieniowy.

Dzięki nowoczesnym technikom prania tkanina jest wyłącznie lekko wilgotna. Czas schnięcia zależny jest od wielu czynników, takich jak wentylacja pomieszczenia, specyfika konkretnego materiału, czy temperatura powietrza. Zazwyczaj czas niezbędny do pełnego wyschnięcia wynosi jednak kilka godzin. Po tym czasie meble stają się gotowe do użytku. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym skróceniu czasu, możesz zdecydować się na realizację prania w okresie letnio-wiosennym pozwoli to ograniczyć czas potrzebny do wyschnięcia.

Czyszczenie tapicerki – koszt

Cena usługi zależna jest od wielkości Twoich mebli oraz stopnia zabrudzenia. Z tego powodu dokładna wycena zlecenia odbywa się po przyjeździe pracownika. Ma on wtedy możliwość dokładnego zapoznania się z meblami. Możemy jednak posiłkować się orientacyjnym cennikiem, wedle którego za pranie dużych mebli takich jak sofa czy kanapa zapłacimy 100-200 zł. Za pranie mniejszych mebli takich jak krzesła, fotele czy pufy zapłacimy znacznie mniej.

Czy muszę przewozić meble?

Nie, pranie realizowane jest pod wskazanym przez Ciebie adresem, pozwala to znacznie ograniczyć koszty związane z usługą.

Czy mogę zamówić pranie na godziny popołudniowe?

Tak, istnieje możliwość zamówienia usługi w dogodnym dla Ciebie czasie.

Ile kosztuje pranie konkretnych mebli?

fotel 50 zł
– wersalka 100 zł
– kanapa 120 zł
– narożnik 150 zł

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *