Najpopularniejsze modele i kolory kanap do salonu

Kanapy do salonu to bardzo uniwersalne i praktyczne meble, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. To meble, które spełniają rolę głównego siedziska w salonie, a w razie potrzeby mogą bardzo szybko zmienić się w dwuosobowe łóżko, co dodatkowo podnosi ich wartość użytkową. Na przestrzeni lat powstały określone trendy zakupowe użytkowników, dzięki którym jesteśmy w stanie wskazać najpopularniejsze modele i kolory kanap, które obecnie się kupuje.

Do najpopularniejszych modeli należą proste kanapy bez podłokietników, między innymi model Mario. To mała i subtelna kanapa, która z powodzeniem zmieści się nawet w małych przestrzeniach, dlatego cieszy się dużą popularnością. Osoby, które dysponują większymi salonami i oczekują bardziej nowoczesnego stylu, na pewno zwracają uwagi na nowoczesne rozkładane kanapy z poduszkami, gdzie poduszki pełnią również funkcję głównego oparcia, umieszczone bezpośrednio przy ramie. Takie kanapy posiadają również poduszki – podłokietniki, co podkreśla estetykę całego mebla. W bardziej stylowych i klasycznych wnętrzach możemy spotkać również większe, angielskie kanapy, które posiadają efektowne, pikowane zdobienia oraz wysokie i stylizowane podłokietniki.

Jakie kolory cieszą się uznaniem klientów?

Są kolory, w których kanapy sprzedają się zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim są to kanapy szare, które są uniwersalne i pasują zarówno do nowoczesnych oraz bardziej klasycznych wnętrz. Wydaje się, że to najpopularniejsza barwa wśród mebli wypoczynkowych, na które decydują się Polacy. Kolejnym popularnym kolorem pozostaje niebieski, wraz z jego odcieniami, w tym również granatem. Odcień niebieskich tkanin każdorazowo dobierany jest potrzeb klientów i stylu aranżacji wnętrza ale również często go spotkamy.

W bardziej klasycznych salonach spotkamy również sofy brązowe, musztardowe lub nawet czerwone i zielone. Wszystko zależy od naszego pomysłu na wnętrze oraz preferencji kolorystycznych. Ostatecznie to my będziemy głównymi użytkownikami tych mebli i to na nasze samopoczucie i komfort relaksu mają wpływać. Jedno jest pewne, kanapa znajdzie zastosowanie w większości salonów, ponieważ to bardzo wygodny i uniwersalny mebel wypoczynkowy. Sprawdzi się zarówno w trakcie odpoczynku oraz przyjęcia dla gości.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *