Ogrodowa kaskada

Projektując ogród możemy stworzyć miejsce niczym z naszych marzeń. Wystarczy tylko wcześniej wszystko bardzo dobrze rozplanować oraz przemyśleć każdy kąt i zakamarek. Ogród służy nam do wypoczynku , relaksu i wspólnego spędzania czasu z rodziną. Warto postarać się, aby to właśnie ta przestrzeń była dopracowania w każdym detalu.
Kaskada w naszym ogrodzie

Bardzo popularne są kaskady w przydomowych ogródkach. Stanowią one nie tylko bardzo oryginalną aranżację dekoracyjna, ale przede wszystkim odprężają nas szumem wody. Pasują do każdego stylu. Po prostu należy je w niego wpasować, aby wszystko tworzyło jedną spójną kompozycję. Kaskady możemy zakupić gotowe w sklepach ogrodniczych lub wykonać samemu. Nie jest to bardzo pracochłonne oraz ciężkie przedsięwzięcie. Prosta kaskada nie wymaga także dużego nakładu finansowego. Kaskada to pewnego rodzaju wodospad, w którym woda spływa po tzw. progach skalnych. Oczywiście, aby obieg wody był zapewniony musimy zamontować pompę, która będzie zapewniała nieustanny przepływ wody. Kaskada powinna być także wyłożona folią, aby woda nie wsiąkała w podłożę oraz nie była ciągle zanieczyszczana przez glebę. Progi skalne możemy sami wykonać z różnych płyt kamiennych lub odłamków skał czy nawet kamieni. Wystarczy gustownie poukładać budulec, aby powstała niepowtarzalna i wyjątkowa ozdoba naszego ogrodu, czyli właśnie kaskada. Filtr, który oczyści nam wodę ( w obiegu zamkniętym jest wręcz niezbędny) pozwoli nam pozbyć się części zanieczyszczeń.

 

Kaskada, aby była jeszcze efektowniejsza powinna być obsadzona roślinnością. Piękne trawy, krzewy czy kwiaty dodadzą jej uroku i wdzięku. Jednak Drzewa, które gubią liście mogą zanieczyszczać zbiornik. Kaskada to pewnego rodzaju zbiornik wodny, oznacza to, że w sezonie będzie przyciągał komary. Warto posadzić w jego pobliżu rośliny, które np. swoją wonią odstraszają insekty. Pozwoli to nam na spokojny odpoczynek obok kaskady, bez uciążliwych ukąszeń owadów zwłaszcza pora wieczorną.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *