Porządkowanie łazienki: Strategie sprzątania i organizacji

Podpowiadamy, jak w sprytny i szybki sposób porządkować łazienkę i utrzymać ją w porządku przez dłuższy czas. Oto strategie sprzątania oraz organizacji łazienkowych kosmetyków i akcesoriów, dzięki którym zapanujesz nad chaosem w tym pomieszczeniu.

1. Planowanie sprzątania
Chcąc zachować porządek w łazience, warto ustalić dni, w których będziemy ją sprzątać. Dobrym pomysłem jest wyznaczenie sobie jeden dzień tygodnia, który poświęcimy na gruntowne sprzątanie łazienki. Wtedy można wyczyścić dokładnie wszystkiego – umywalkę, wannę, sedes, półki, drzwi.

2. Porządek w łazienkowych kosmetykach
Najważniejszą zasadą, by łazienka zawsze wyglądała schludnie, jest pozbycie się wszystkiego, czego nie używamy. Stare kosmetyki, przeterminowane kremy czy makijaż, który już nam nie służy, nie powinny zajmować w łazience miejsca. Zbędne kosmetyki dobrze jest usunąć i później dbać o to, by ich miejsce nie zajęły kolejne, niepotrzebne przedmioty.

– Przeterminowane kosmetyki – należy wyrzucić ze względów higienicznych
– Stare gąbki czy szczotki – warto je wymienić na nowe co kilka tygodni, aby nie roznosić bakterii
– Kosmetyki, których już nie używamy – można je przekazać bliskim lub sprzedać, ale nie powinny pozostawać na półce w łazience

3. Systematyczna organizacja
Przechowywanie łazienkowych akcesoriów i kosmetyków możemy zorganizować na wiele sposobów. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że łazienki są zazwyczaj małe i warto podjąć kroki, by wypełnić każde miejsce do minimum, aby wykorzystać przestrzeń w najlepszy sposób.

– Używanie koszyków i pojemników – dobrze jest przetrzymywać w nich środki czystości, kosmetyki, ale też ręczniki czy papier toaletowy
– Na półkach – warto umieszczać rzeczy, których nie używamy codziennie np. zapasowe ręczniki
– Wiszące półki – to rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą, aby jakiekolwiek rzeczy znajdowały się na podłodze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można zaoszczędzić ceniona przestrzeń

4. System utrzymywania porządku
Utrzymywanie porządku w łazience wymaga systematyczności. Nawet jeśli sprzątamy łazienkę raz w tygodniu, warto regularnie wykonywać drobne czynności, które pomogą nam zachować porządek i czystość.

– Codzienne wyrzucanie śmieci – przemysł kosmetyczny nieustannie generuje nowe opakowania i kosmetyki. Zachowując porządek w łazience, powinniśmy wyrzucać opakowania po kosmetykach i inne niepotrzebne przedmioty
– Praca z eleganckimi narzędziami – zawsze warto mieć pod ręką chociażby mop czy gąbkę do czyszczenia łazienki
– Systematyczne sprzątanie – np. codzienne przecieranie umywalki czy po kąpieli wycieranie wanna z nadmiaru wody

5. Łazienkowe odświeżacze powietrza
Aby utrzymać porządek i czystość, w łazience najlepiej mieć zawsze świeże powietrze. W tym celu można wykorzystać różnego rodzaju odświeżacze powietrza. Wystarczy w ten sposób poprawić samopoczucie w trakcie pięknego, ciepłego dnia w łazience.

Podsumowanie
Dbanie o porządek w łazience nie jest trudne, o ile podejmiemy odpowiednie działania. Planowanie sprzątania raz w tygodniu, regularna organizacja kosmetyków, system utrzymywania porządku, a także wykorzystanie odpowiednich środków czystości to najlepsze sposoby na utrzymywanie łazienki w czystości i porządku.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *