Transport drobnicowy

Nie wszystkie firmy potrzebują transportu towarów, z wykorzystaniem 40 t naczep ciężarówek. Niektóre przedsiębiorstwa wysyłką tylko kilka palet do odbiorcy. W odpowiedzi na takie potrzeby firm Spedycja Gdańsk oferuj transport drobnicowy.
Transport drobnicowy jest to przewóz ładunków o niewielkich gabarytach, zróżnicowanych kształtach, relatywnie niewielkiej masie, nie są w stanie samodzielnie wypełnić całego auta lub kontenera. W punktach przeładunkowych tego typu ładunki łączy się w jeden transport. Transport różnicowy charakteryzuje się rozproszeniem odbiorców, wymaga większej organizacja, czas transportu jest dłuższy.
Transport drobnicowy różni się między sobą sposobem opakowanie. Produkty mogą być opakowane w kartony, skrzynie, beczki lub w euro palety. Można więc podzielić na dwa kategorie: towar w paletach, towar bez palet. W transporcie drobnicowym nie mogą być przewożone ładunki, które muszą transportowane w specjalnych warunkach np. zwierzęta, rośliny, materiały wybuchowe, wyroby jubilerskie, papiery wartościowe, wyroby farmaceutyczne.
Tego rodzaju transport ze względu na to, że jest skomplikowany, wymaga dbałości o szczegóły, aby odbył się na czas i bezpiecznie. Ważne jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni ładunkowej, znaczenie ma ich waga oraz kolejność.

Jaką firmę wybrać do przewozu drobnicy

Podczas transportu drobnicowego mamy do czynienia z różnymi towarami, które różnią opakowaniem, kształtem, tego rodzaju ładunki są bardziej narażone na zniszczenia. Do głównych zagrożeń należą uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, biologiczne. Dlatego bardzo ważne w tego typu transportach jest ubezpieczenie, solidne opakowanie i oznakowanie produktów, odpowiednie zabezpieczenie towarów w środkach transportu. Może się zdarzyć, taka sytuacja, że obsługa załaduje towar do innego, auta niż powinna, i towar trafi do innego magazynu. Wadą tego typu transportu jest długi proces załadunkowy oraz przeładunkowy towarów w magazynach. Jeśli poszukujesz partnera logistycznego do pomocy w transporcie drobnicowym, warto brać pod uwagę nie tylko cenę usługi, ale również terminowość dostaw. Ważne, aby procedury w danej firmie były jasne i jednolite. Należy zwrócić uwagę na to, czy dana firma spedycyjna oferuje dodatkowe usługi np. etykietowanie, kontrolę jakości, przepakowywanie towarów. Solidna firma powinna zapewnić kompleksowe usługi, gwarantować przeładunek i konsolidacje towarów, ich foliowanie, obsługę ubezpieczeniową i celną, zadbać o formalności. Jeśli firma zapewnia większą gamę usług, tym transport jest prostszy, wykonany rzetelnie.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *