Gdzie trzymać ścierki w kuchni? Wszystko o dobrych ścierkach do kuchni. Jak prać ścierki kuchenne?

Ścierki kuchenne to bez wątpienia produkt pierwszej potrzeby. Sprawiają, że w kuchni jest czysto. Zawsze powinny być blisko, tak by gdy coś się rozleje, szybko można było to zetrzeć. Ścierki do kuchni mogą być wykonane z różnych materiałów, lecz najlepiej sprawdzają się te bawełniane.

Gdzie trzymać ścierki w kuchni?

Gdzie trzymać ścierki w kuchni aby było bezpiecznie? Należy pamiętać o tym, aby nie trzymać ścierek kuchennych w pobliżu kuchenki gazowej, gdyż może to skończyć się przypadkowym pożarem. Ścierki w kuchni zawsze powinny być pod ręką, gdyż znacznie ułatwi to utrzymanie porządku. Najlepiej jeżeli będą wisiały w bezpośrednim sąsiedztwie zlewu.

Jak prać ścierki kuchenne?

Jak prać ścierki kuchenne żeby były czyste? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że ścierki kuchenne powinny być prane często – najlepiej zaraz po tym jak się zabrudzą, w przeciwnym razie stworzy się doskonałe środowisko do rozwoju bakterii, które mogą być szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza jeżeli w domu są małe dzieci. Ścierki kuchenne zaleca się prać w pralce, w jak najwyższej temperaturze. Producenci ścierek do kuchni zazwyczaj dołączają do nich instrukcję prania.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *